[17/10/2019] Zmniejszyliśmy ceny kont premium
Zmianie uległy ceny następujących kont premium:
- 3 dniowe premium: zmiana z 6 zł na 5 zł
- 7 dniowe premium: nowa pozycja w ofercie
- 14 dniowe premium: zmiana z 12 zł na 9 zł
- 30 dniowe premium: zmiana z 20 zł na 12 zł
- 60 dniowe premium: wycofanie z oferty


[09/10/2019] Zmiana stawki PPS
Zwiększyliśmy stawkę dla użytkowników korzystających z planu PPS. Zmianie uległa stawka procentowa za konta premium - nowa stawka wynosi 50% (poprzednia 25%).
Stawka PPS dla płatności SMS została zachowana na poziomie 60%.


[04/10/2019] Możliwość kopiowania publicznych plików
Zmianie uległy zasady kopiowania plików od innych użytkowników. Od dzisiaj każdy plik, który jest plikiem publicznym (udostępnionym publicznie w internecie), może zostać skopiowany na konto innego użytkownika.
Nie jest już wymagane zezwolenie na kopiowanie pliku od oryginalnego uploadera.
Pozostałe zasady kopiowania plików pozostają bez zmian i są dostępne poniżej.


[02/10/2019] Zmniejszenie prędkości pobierania dla zarejestrowanych użytkowników bez konta premium
Zmniejszeniu uległa prędkość pobierania dla zarejestrowanych użytkowników bez konta premium.
Nowa prędkość pobierania oferowana darmowym użytkownikom wynosi 200 kb/s.


[14/11/2017] Adresy IP uprawnione do pobierania plików
Chcecie mieć pewność, że nawet jak ktoś uzyska dostęp do waszego konta premium to nie będzie mógł z niego pobierać plików?
Od dzisiaj da się to zrobić :).
Na podstronie Moje Konto dodaliśmy możliwość zdefiniowania adresów IP uprawnionych do pobierania plików z konta. Lista obsługuje adresy w formacie ipv4 oraz ipv6 wraz z obsługą wildcard dla ipv4. Na listę można dodać max 10 pozycji.
Aby móc dodawać lub kasować nowe pozycje z listy, konto musi mieć wyłączoną blokadę zmiany ważnych danych.
Dlatego też należy pamiętać aby aktywować blokadę po zdefiniowaniu adresów - inaczej zabezpieczenie nie zadziała ponieważ ktoś będzie mógł łatwo skasować pozycje.


[13/11/2017] Nielimitowana powierzchnia dyskowa
W ostatnich dniach pracowaliśmy nad kolejną zmianą w naszym serwisie.
W związku z tym chciałbym wszystkich poinformować o wprowadzeniu na LF drugiego trybu (unlimited) przechowywania plików :).
Drugi tryb pozwala na posiadanie powierzchni dyskowej bez limitu.
Mankamentem tego trybu jest jedynie krótki czas przechowywania plików, który wynosi 20 dni od ostatniego pobrania.
Na stronie zmiany trybu dyskowego znajdują się dokładniejsze opisy, z którymi należy się zapoznać przed zmianą trybu.


[27/10/2017] Naliczanie prowizji za pobrania z zagranicy
Miło nam poinformować, że od dzisiaj zaczynamy zliczać pobrania z zagranicznych adresów IP. Zliczać będziemy pobrania z takich państw jak:
Polska, Francja, Holandia, Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia, Hiszpania, Belgia, Dania, Luksemburg, Finlandia, Norwegia, Szwecja, Włochy, Austria, Szwajcaria, Lichenstein, Monako, Malta, Cypr, Portugalia, Rosja, Izrael, Australia, Nowa Zelandia, Japonia, Korea Południowa, Hong Kong, USA, Kanada, Arabia Saudyjska, Kuwejt, Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie.
Dla wszystkich wyszczególnionych państw stawka za pobranie jest identyczna. Powyższa lista państw jest listą próbną i zastrzegamy sobie możliwość wprowadzania w niej zmian.


[07/04/2017] Zmiany w przyznawaniu dodatkowego dysku
Od dnia dzisiejszego zmiana rozmiaru powierzchni dyskowej będzie się odbywać w pełni automatycznie.
Nowy moduł wylicza stosunek sumy pobrań z ostatnich 30 dni do zajmowanej powierzchni i bazując na tym wskaźniku decyduje czy pozwolić na zwiększenie powierzchni dyskowej (wskaźnik na poziomie 800 i więcej) czy taką możliwość zablokować (wskaźnik w zakresie 500-799).
Wskaźnik dla swojego konta oraz przycisk do zwiększenia powierzchni dyskowej można znaleźć na stronie zwiększania powierzchni dyskowej.
Ponadto w przypadku wykrycia wskaźnika pobrań poniżej poziomu 500, moduł automatycznie odbierze 0,5 TB przyznanej powierzchni. Sprawdzenie wskaźnika będzie miało miejsce raz na tydzień i obejmie jedynie użytkowników z wartością dyskową inną niż domyślna. Ewentualne zmniejszenie powierzchni dyskowej zostanie zakomunikowane specjalną wiadomością e-mail.


[23/03/2017] Generowanie obrazków z plików wideo
Od paru dni w serwisie działa funkcja, która ma za zadanie generowanie obrazków z plików wideo.
Obrazki generowane są po wgraniu plików i tworzone są w dwóch celach:
1) dla właściciela pliku: 1 grafika z kompilacją miniaturek obrazków (linki dostępne na podstronie Pliki)
2) dla pobierających: 10 grafik w oryginalnej rozdzielczości filmu w sliderze


[02/03/2017] Darmowe premium za pobieranie
Od dzisiaj każdy zalogowany użytkownik nie posiadający konta premium będzie miał szansę na zdobycie darmowego 24 godzinnego konta premium.
Co należy zrobić aby takie premium otrzymać?
To proste - wystarczy pobierać pliki z naszego serwisu :).
Za każde pełne pobranie pliku przyznajemy punkty, które można później wymienić na darmowe 24 godzinne premium. W ciągu miesiąca każdy użytkownik może zdobyć do 7 dni premium całkowicie za darmo.
Punkty za pobrania naliczane są raz na godzinę i ich stan można podejrzeć na podstronie Moje Konto
Po zdobyciu 20480 punktów pojawi się przycisk, który można użyć do wymiany punktów na konto premium.


[10/02/2017] Dostęp do wyszukiwarki dla zalogowanych
W dniu dzisiejszym udostępniliśmy użytkownikom nie posiadającym premium część funkcji wyszukiwarki plików. W obecnej formie wyszukiwarka zwraca 9 najtrafniejszych wyników bez linków do plików.
Zasada działania wyszukiwarki dla gości oraz użytkowników premium pozostała bez zmian.


[18/10/2016] Możliwość ręcznej aktywacji pobierania dla państw, z których nie zliczamy pobrań
Od dzisiaj każdy użytkownik naszego serwisu udostępniający pliki będzie mógł zdecydować czy chce udostępniać pliki dla zagranicznych IP czy pozostaje przy domyślnych ustawieniach i pozwala na pobrania jedynie z polskich IP.
Aby dokonać zmiany, należy przejść na podstronę Moje Konto, zaznaczyć checkbox "Zezwól na pobrania własnych plików przez osoby zza granicy" i zapisać zmiany.
Uwaga! Wraz ze zmianą nie zmieniła się metoda rozliczania pobrań z zagranicznych IP - nadal nie naliczamy prowizji za pobrania z innych IP niż polskie.


[10/08/2016] Nowy format linków
Wprowadziliśmy drobną zmianę ale może komuś się przydać: ucięcie nazwy pliku z odnośnika do pliku nie powoduje pokazania się komunikatu o braku pliku.
Przykładowo link http://lunaticfiles.com/sz7g2ii8l5wd/Theres-always-someone-who-will-do-it-cheaper.jpg.html od dzisiaj może działać pod postaciami:
- http://lunaticfiles.com/sz7g2ii8l5wd/Theres-always-someone-who-will-do-it-cheaper.jpg.html
- http://lunaticfiles.com/sz7g2ii8l5wd/Theres-always-someone-who-will-do-it-cheaper.jpg
- http://lunaticfiles.com/sz7g2ii8l5wd/Theres-always-some
- http://lunaticfiles.com/sz7g2ii8l5wd/jakistamplik
- http://lunaticfiles.com/sz7g2ii8l5wd
Istotne jest tylko aby zachować bez zmian w adresie nazwę domeny oraz ID pliku.


[27/02/2016] Ochrona przed usunięciem plików
W dniu dzisiejszym wprowadziliśmy w naszym serwisie nową funkcję służącą do ochrony plików przed wykasowaniem za brak pobrań (w przypadku użytkowników bez konta premium).
Aby aktywować nową funkcję należy przejść pod link Moje Konto a następnie kliknąć w przycisk "Włącz okres ochronny plików".
Zakresy czasu na jaki można kupić okres ochronny są takie same jak w przypadku konta premium. Płatności można dokonać za pomocą dostępnych kanałów płatności lub można zapłacić środkami zgromadzonymi na koncie. Ceny są odpowiednio niższe w stosunku do cen kont premium.
Trochę więcej o działaniu nowej funkcji:
1. Jeżeli posiadasz konto premium, zakupiona dodatkowa ochrona będzie liczona od daty wygaśnięcia obecnie aktywnego pakietu premium.
2. Jeżeli posiadasz już dodatkową ochronę i dokupujesz konto premium, czas premium nie zwiększy czasu ochrony jeśli data wygaśnięcia premium nie będzie starsza od daty końca ochrony.
3. Pakiety sumują się i można je kupować wielokrotnie.
4. W przypadku użytkownika bez konta premium wygaśnięcie okresu ochronnego spowoduje wykasowanie wszystkich plików, które nie były pobierane przez ostatnie 60 dni.


[05/01/2016] Darmowy transfer za pobrania premium
Od dzisiaj każdy użytkownik posiadający premium i udostępniający swoje pliki będzie mógł uzyskać 20% z transferu, który pobierający użytkownik premium zużył na pobranie pliku. Przykładowo: za plik o wielkości 1 000 MB uploader uzyska 200 MB dodatkowego transferu.
Jeżeli użytkownik udostępniający plik ma aktywny plan PPS to uzyska dodatkowy transfer pod warunkiem, że pobierający użytkownik premium nie dokonał zakupu premium/sms na linkach użytkownika udostępniającego plik.


[11/11/2015] Bezpośredni upload z catshare/rapidu/fileshark
W ostatnich dniach na LF dodaliśmy możliwość pobierania plików z trzech polskich hostingów:
- rapidu.net
- catshare.net
- fileshark.pl
Pobieranie odbywa się poprzez formularz "Remote upload" (wystarczy wprowadzić linki do plików).
Aby uzyskać dostęp do funkcja należy posiadać aktywne konto premium na LF oraz konta premium na wyszczególnionych hostingach. Dane do kont należy wprowadzić na samym dole zakładki Moje Konto.
W polu na login i hasło można wprowadzić dane tylko do jednego konta.
Dla hostingów catshare oraz rapidu w ustawieniach kont premium należy aktywować pobieranie direct. W innym wypadku formularz przy próbie uploadu zwróci komunikat błędu.


[22/10/2015] Możliwość kopiowania plików od innych uploaderów
Od dzisiaj każdy uploader może zdecydować czy pozwala innym uploaderom na kopiowanie własnych plików.
W ten sposób oryginalny uploader oprócz zarabiania na pobraniach/sprzedaży z własnych plików może dodatkowo zarabiać na skopiowanych plikach. Oryginalny właściciel pliku za każdym razem otrzyma 20% z kwoty zarobionej przez uploadera kopiującego. Dodatkowo każdy skopiowany plik automatycznie otrzymuje u uploadera kopiującego status "kopiowalnego" i w ten sposób dalej może zarabiać na oryginalnego uploadera.
Aby zezwolić na kopiowanie plików wystarczy przejść pod zakładkę Pliki i przy wybranym pliku zaznaczyć checkbox w kolumnie "Kopiowalny". Funkcja domyślnie jest wyłączona i dopiero ręczne zaznaczenie checkboxa może ją aktywować dla danego pliku.
Natomiast aby skopiować plik na własne konto wystarczy kliknąć w obrazek

przy nazwie pliku.


[12/10/2015] Udostępnianie transferu premium
Od dzisiaj każdy uploader posiadający konto premium może udostępniać swój transfer pobierającym aby mogli ściągać pliki z naszego serwisu z prędkością premium bez konieczności kupowania własnego konta premium. Ilość transferu przyznawanego na plik można zdefiniować przy każdym pliku przechodząc do zakładki Pliki. Dodatkowo można zdecydować czy transfer ma być przyznany jednorazowo czy codziennie ma być odnawiany. W ustawieniach konta możemy ustawić czy chcemy aby transfer dodatkowy był również brany pod uwagę przez moduł.
Pobierający wchodząc pod odnośnik, dla którego udostępniany jest transfer zobaczy komunikat taki jak na poniższej grafice:
Wszystkie pobrania są rejestrowane pod zakładką "Pobrane pliki" i oddzielone w charakterystyczny sposób od pobrań uploadera.


[07/10/2015] Nowa metoda wypłaty i możliwość dokupienia transferu
Od dzisiaj środki zgromadzone na koncie mogą zostać zamienione na kody doładowujące telefon.
Natomiast dla użytkowników pobierających duże ilości plików dodaliśmy możliwość dokupienia dodatkowego transferu w korzystnych cenach.
Regulamin   FAQ   Aktualności   Program partnerski   Zgłoszenie naruszenia   Sprawdz linki   Reseller   Kontakt  
© 2012-2019 LunaticFiles.com, All Rights Reserved